Czasami oprócz tradycyjnego kominka można się zastanowić nad tym czy nie będzie można zamontować kozy na pellet.

Wolnostojący piecyk opalany pelletem Takie urządzenie będzie wspomagać ogrzewanie i powinno pasować bardzo dobrze do wnętrz.

Koza domowa – piec wolnostojący coraz bardziej popularny

Powoli można mówić o tym, że piece wolnostojące określane kozami wracają do łask. W ten sposób będzie można liczyć na to, że zostaną one mocno unowocześnione. Nadal znajdują się w sprzedaży takie, które stylizowane są na retro, ale będą także nowoczesne modele. Obecnie piece nie przypominają już takich jakie pamiętać możemy z młodych lat. Trzeba jednak zauważyć, że zostały one mocno zmienione i nasze przeświadczenie po prostu będzie już błędne. Współcześnie to już po prostu modny piecyk, który będzie nadawał się do salonu i może wyglądać naprawdę elegancko. Poza tym będzie świetnie wspierał ogrzewanie.

Gdzie najlepiej ustawić kozę?

Dzięki temu, że ilość oferowanych nam modeli jest bardzo duża będzie można ustawiać takie piece praktycznie wszędzie. Nadają się już do stosowania w domach letniskowych w zwykłych domach w nowoczesnych loftach i praktycznie każdej konstrukcji. W niektórych takich piecach stosuje się szyby w drzwiczkach dzięki czemu dostajemy namiastkę komina i możemy przez nie obserwować palący się w piecu płomień. W najbardziej nowoczesnych rozwiązaniach taka szyba znajduje się po obu stronach piecyka. Wolnostojący piec w przeciwieństwie do normalnych kominków nie będzie wymagał szczególnej obudowy. Dzięki temu koszty związane z jego instalacją będą dużo niższe. Po tym jak zostanie podłączony do komina jest już gotowy do pracy. jest to urządzenie, którego rozmiary nie będą szczególnie duże i będzie się nadawać do każdego pomieszczenia. Dodatkowo jest znacząco lżejszy od kominka, dlatego nie będzie powodował nadmiernego obciążania stropu. Jeśli chodzi o usytuowanie to ogólnie jest obojętne i może zależeć wyłącznie od tego, gdzie znajduje się komin.